Certifikácia

Autosock automobilkyVývoj, testy, schválenie, certifikácia a homologizácia produktu bola vykonaná v úzkej spolupráci s poprednými výrobcami automobilov a rôznych národných a medzinárodných akreditovaných certifikačných orgánov.

Od roku 2001 je AutoSock certifikovaný štandardom PPP 53219 TÜV SÜD (bezpečnosť a výkon) pre osobné vozidlá s alebo bez prívesu (triedy vozidiel – M1, N1, O1 a O2). Od roku 2006 je AutoSock certifikovaný štandardom PPP 53283 TÜV SÜD (bezpečnosť a výkon) pre autobusy a nákladné vozidlá s nosnosťou nad 3,5t s alebo bez pripojených prívesov (triedy vozidiel – M2, M3, N2, N3, O3, O4). Textilné snehové reťaze AutoSock sú certifikované ako "Winter Protective Overall" a "Snow Chain Equivalent" (ekvivalent k snehovým reťazom) a sú ako prvý produkt registrovaný v novej kategórii pre nekovové snehové reťaze.

V roku 2008 splnil AutoSock požiadavky ÖNORM V 5121.

Textilné snehové reťaze AutoSock sú tiež schválené niekoľkými svetovými automobilkami – BMW Group, Citroën, Fiat Group, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Seat, Suzuki, Daihatsu, Volvo, VW a ďalších.

Nasledujúci graf je výsledkom testov, vykonávaných nezávislým akreditovaným certifikačným orgánom v roku 2011:

AutoSock graf porovnani s kovovym snehovym retezem

Certifikáty snehových reťazí AutoSock

Copyright © 2015 DD PNEU s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Designed by bb9

Back to top