FAQ

Ako dobre snehové reťaze AutoSock pracujú?

AutoSock je účinnejší ako zimné pneumatiky a je tiež účinnejší ako kovové snehové reťaze v určitých situáciách. Boli testované a formálne schválené niekoľkými poprednými automobilkami a TÜV SÜD v Nemecku. AutoSock možno montovať na zimné aj letné pneumatiky.

V akých podmienkach môžem AutoSock použiť?

AutoSock zlepšuje záber kolesa na zasneženom alebo zľadovatenom povrchu. Odporúča sa zložiť AutoSock, keď sa dostanete späť na vozovku bez snehu alebo ľadu (napr. Suchý asfalt). Pri schvaľovacích testoch TÜV AutoSock splnil normu snehových reťazí ÖNORM 5117 (Vzdialenosť a odolnosť snehových reťazí). Avšak jazda na asfalte a betóne sa neodporúča, pretože značne zvyšuje opotrebenie tkaniny.

Aké to je riadiť auto s AutoSockom?

AutoSock nemá problémy s hlasným drnčaním alebo kodrcavou jazdou na hrboľatej ceste ako kovové snehové reťaze. Pretože neexistuje nebezpečenstvo poškodenia konštrukcie vozidla, AutoSock je schválený pre použitie až do rýchlosti 50 km/h (samozrejme vaša rýchlosť by mala byť uspôsobená stavu vozovky a počasia).

Moje auto má ESP. Môžem použiť AutoSock?

Áno. AutoSock môže byť použitý so všetkými bezpečnostnými elektronickými systémami ako sú - ESP, ASC + T, ASR, ABS. Na rozdiel od iných tradičných reťazí, AutoSock zlepšuje výkon elektronických bezpečnostných systémov ako takých.

Moje auto má náhon na predné kolesá, môžem použiť AutoSock?

Áno. Umiestnite AutoSock na predné kolesá.

Moje auto má náhon na zadné kolesá, môžem použiť AutoSock?

Áno. Umiestnite AutoSock na zadné kolesá. Pre lepšie brzdenie a riadenie by ste mali zvážiť ďalší pár na predné kolesá.

Moje auto má 4x4,4WD alebo AWD, môžem použiť AutoSock?

Áno. Umiestnite AutoSock na všetky štyri kolesá.

Čo by som mal robiť s AutoSockom po jeho použití?

Sú pravdepodobne mokré a špinavé. Dajte ich späť do ich skladovacieho vrecka (môžete použiť pribalené rukavice). Keď sa dostanete domov, osušte ich a odstráňte špinu a nezabudnite ich dať späť do auta pre budúce použitie!

Koľko snehových reťazí AutoSock je v balení?

Balenie obsahuje jeden pár (2 ks AutoSock), ktoré sa majú namontovať na hnacie kolesá.

Môžem použiť AutoSock na cestách, kde je povinnosť použiť snehové reťaze?

AutoSock možno použiť na cestách, kde značka vyznačuje povinnosť použitia snehových reťazí, v Nemecku, Českej republike, Slovinsku a teraz tiež vo Francúzsku. Pre použitie produktu na francúzskych cestách, kde značka vyznačuje povinnosť použitia snehových reťazí, budete potrebovať nálepku pre vaše balenie AutoSock, ktorá dáva nejaké ďalšie informácie na dosiahnutie súladu s francúzskymi národnými normami. Prosím, obráťte sa na svojho predajcu AutoSock, ktorý vám nálepku vydá, alebo jednoducho stiahnite vo formáte pdf, vytlačte a pripojte ju k baleniu AutoSock.

Moje auto má málo miesta medzi kolesom a telom vozidla, môžem AutoSock použiť?

Áno. AutoSock funguje aj na vozidlách, ktoré majú malú vzdialenosť medzi pneumatikou a telom auta, pneumatikou a zavesením kolesa.

Mám hliníkové disky (ALU), môžem AutoSock použiť?

Áno môžeš! AutoSock je 100% textil a nepoškodzuje ráfiky ako kovové snehové reťaze!

Môžem použiť AutoSock na iné veľkosti kola/auta?

Áno. Nie je to problém, ak veľkosť AutoSock zodpovedá veľkosti pneumatík z druhého vozidla. Môžete skontrolovať, či vaša veľkosť AutoSock zahŕňa pneumatiky, ktoré chcete použiť - stačí zadať nové rozmery pneumatík do "AutoSock konfigurátor" na ľavej strane.

Potrebujem hever na zdvihnutie auta, aby som nasadil AutoSock?

Nie. Musíte len zastaviť svoje vozidlo a zatiahnuť ručnú brzdu. Uistite sa, že auto nie je pri montáži na svahu. Pretiahnite AutoSock cez hnacie pneumatiky zvrchu nadol (kým je to možné) a potom pohnite cca o 1m. Pretiahnite zvyšok AutoSocku cez pneumatiku. AutoSock sa automaticky samovystredí počas jazdy. Ak ste zapadli, postupujte pozri vyššie a trochu pretočte iba koleso namiesto posúvania s vozidlom.

Čo je to AutoSock?

AutoSock je textilný poťah pneumatiky, ktorý zvyšuje trakciu (ťah kola) na zľadovatených a zasnežených zimných cestách. AutoSock je veľmi jednoduchý a rýchly na montáž a demontáž - oveľa jednoduchší a rýchlejší ako akýkoľvek kovový snehový reťaz.

Akú veľkosť AutoSock potrebujem?

Veľkosť AutoSock záleží na rozmeroch vašich pneumatík. Jednoducho zadajte svoje rozmery pneumatík do "AutoSock konfigurátor" na ľavej strane a zobrazí sa vám zodpovedajúce Autosock. Ak konfigurátor nezobrazí žiadny produkt, kontaktujte nás. Radi vám poradíme.

Ako AutoSock funguje?

Je dobre známe, že sneh a ľad sa lepí / drží na textíliách. AutoSock je vyrobený zo 100% high-tech vlákien. Tieto vlákna, ktoré sa stanú pri použití chlpatejšie, sú usporiadané v určitom vzore, aby sa optimalizovala priľnavosť. Pneumatika vozidla vytvára pri jazde na snehu a ľade vodný film. Kombináciou tlaku pneumatiky, vodného filmu a špeciálneho materiálu vzniká vysoká priľnavosť s protišmykovými účinkami, čo zaisťuje veľmi dobrú funkčnosť na snehu a ľade.

Copyright © 2015 DD PNEU s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Designed by bb9

Back to top